Vinaora Visitors Counter

 

Nasze działania

Wsparcie wigilii parafialnej

Stowarzyszenie przy wsparciu  LGD  w  Miejscu  Piastowym przyczyniło się do wsparcia finansowego organizacji wigilii parafialnej poprzez przekazanie kwoty 1500zł na zakup artykułów żywnościowych do przygotowania posiłku wigilijnego.

Czytaj więcej: Wsparcie wigilii parafialnej

Halowy Turniej Piłki Nożnej

15.02.2012 Ludowy Klub Sportowy Jasiołka Jaśliska zorganizował Halowy Turniej Piłki Nożnej. Stowarzyszenie było współorganizatorem tych zawodów i wspomogło Klub kwotą 218 zł. na przygotowanie posiłku dla zawodników.

Ochrona grobów żołnierzy

Na wniosek naszego sekretarza Zarząd Stowarzyszenia postanowił zająć się zaniedbanym miejscem pochówku żołnierzy na naszym cmentarzu parafialnym. Aby zapobiec dalszemu wchodzeniu na mogiły cmentarza wojskowego poprzez bieżący pochówek w uzgodnieniu z proboszczem Stowarzyszenie ogrodzi tymczasowo istniejące na dziś parcele cmentarza wojennego. Otrzymaliśmy w formie darowizny z Nadleśnictwa  Dukla żerdzie, które będą przeznaczone na ten cel.

Spotkanie integracyjne

24.09.2011 zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne dla członków stowarzyszenia i zaproszonych gości. Spotkanie odbyło się w domku myśliwskim Koła Łowieckiego Gawra w Woli Niżnej. Spotkanie przebiegło w miłej, koleżeńskiej atmosferze.

Puchar Ziemi Jaśliskiej

W dniu 14.07.2011 r byliśmy współorganizatorem rozgrywek piłkarskich o Puchar Ziemi Jaśliskiej. W turnieju uczestniczyło cztery drużyny tj. Drustevnik Habura, Bukowianka Bukowsko, Sklepy S8 Krosno i Jasiołka Jasliska.

Czytaj więcej: Puchar Ziemi Jaśliskiej

Przekazanie kosiarki - LKS Jasiołka

W maju 2011 Stowarzyszenie patronowało uroczystości przekazania przez  Starostwo w Krośnie kosiarki do pielęgnacji murawy stadionu LKS Jaśiołka. Kosiarkę przekazał osobiście Starosta Krośnieński Jan Juszczak. Stowarzyszenie z własnych funduszy dołożyło do zakupu kosiarki 700 zł. oraz zafundowało skromny posiłek dla obecnych gości.

Czytaj więcej: Przekazanie kosiarki - LKS Jasiołka

I Jarmark Jaśliski

Największym wydarzeniem kulturalnym , promocyjnym naszej Gminy w 2010 roku był I Jarmark Jaśliski. Stowarzyszenie całą organizację Jarmarku wzięło na siebie. Była to impreza dwudniowa. Na profesjonalnej scenie wystąpiło kilkanaście zespołów od profesjonalnych do amatorskich.

Czytaj więcej: I Jarmark Jaśliski

645-lecie powstania Jaślisk

W dniu 29.01.2011 zorganizowaliśmy wieczornicę z okazji 645 rocznicy lokacji Jaślisk .Stanisław Lorenc nasz sekretarz wygłosił okolicznościowy referat. Po zapoznaniu się z historią, członkowie stowarzyszenia i zaproszeni goście bawili się przy dźwiękach muzyki zespołu JABADU.

 
 
 
 
 

Joomla Templates by Joomla51.com