Mapa turystyczna Jaśliska Wędrowanie - Jaśliska i Okolice

Zarząd Stowarzyszenie Rozwoju Jaślisk i Okolic w roku 2019 zajmował się pracami związanymi z wydaniem mapy turystycznej przedstawiającej Jaśliska i okoliczne miejscowości. Zadanie to realizowaliśmy z własnych funduszy Stowarzyszenia.

Przymierzając się do wydania mapy określiliśmy główne cele, które powinna spełniać nasza mapa. Najważniejsze z nich to skala mapy 1: 30000, uaktualnione wszystkie szlaki piesze, rowerowe, konne, naniesione ścieżki przyrodnicze, edukacyjne, krajobrazowe. Na mapie pokazane są Gospodarstwa agroturystyczne i inne obiekty świadczące usługi turystyczne. W sposób bardziej widoczny pokazane zostały ważniejsze ścieżki i przejścia umożliwiające łatwiejsze dotarcie do miejsc szczególnie atrakcyjnych przyrodniczo i krajobrazowo. Na awersie mapy znajdują się informacje dotyczące historii tych ziem, opisy historyczne Jaślisk i miejscowości znajdujących się na niej.

Mapę opracował Wojciech Krukar. Zdjęcia udostępnił Sebastian Szałaj. Wydawcą mapy jest wydawnictwo Ruthenus z Krosna.

Dziękuję wszystkim, którzy udzielili nam informacji niezbędnych do wprowadzenia aktualnych i wiarygodnych danych.

Mapa została wydana w nakładzie 1500 egz.. Całkowity koszt wydania to 6.000 zł. Gospodarstwa agroturystyczne i inne podmioty świadczące usługi turystyczne wpłaciły nam kwotę 1.600 zł za reklamę swoich obiektów. Pozostałą kwotę pokryliśmy z własnych zasobów. Około 300 map przeznaczymy na rozdanie promocyjne. Pozostałe egzemplarze przeznaczymy do sprzedaży.

Mapę można zakupić w Gminnym Ośrodku Kultury w Jaśliskach i w sklepach w Jaśliskach.

Józef kuśnierz